Не знаєте, як організувати той чи той напрям діяльності закладу або підготуватися до перевірки? Хочете правильно розв’язати робочу ситуацію? Вам на допомогу — Скринька запитань.
Пишіть тут свої запитання. Опишіть ситуацію, що склалася, або напишіть, яка порада чи рекомендація експертів «Управління закладом охорони здоров’я» вам потрібна. Ми надішлемо ваше звернення експерту, а відповідь надамо тут або на сторінках журналу.
Ваші колеги написали:
17. Доброго дня! Чи може пацієн самостійно обирати лікуючого лікаря стаціонару?
16. Доброго дня! Як юридично правильно зняти завідування з одного лікаря та призначити іншого.
15. КНП просить надати роз’яснення з питання застосування вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року № 28 «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» (далі — Постанова № 28). Відповідно до абзаців 1-4 підпункту 1 пункту 1 Постанови № 28 в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці установлюється в межах фонду оплати праці на рівні не менше: 20000 гривень для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров’я, посади фармацевтів у закладах охорони здоров’я, посади професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я; 13500 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров’я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців. Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру враховуються основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Просимо надати відповідь щодо врахування доплат за понаднормове відпрацювання робочого часу (чергування на дому, ургентні часи, роботу в нічний час, додаткове чергування...
14. Доброго дня. Чи має право КНП "Центр ПМСД" надавати лабораторні медичні послуги на платній основі фізичній особі підприємцю за договором? Чи взагалі має право КНП "Центр ПМСД" складати договір з фізичною особою підприємцем?
13. Добрий день. Підкажіть, будь ласка, стососовно платної послуги "самостійний вибір лікаря.." Якщо пацієнт отримує стаціонарну допомогу за пакетом НСЗУ наприклад в хірургічному відділенні, та має бажання замінити одного лікуючого лікаря-хірурга на іншого, то чи правомірно буде вважати це як платну послугу?Хіба дане право не передбачене законодавством і не є безкоштовним для пацієнта?
12. Добрий день. При відкритті лікарнею власної аптеки, статус неприбутковості буде втрачено?
11. Добрий день. Що робити Орендодавцю з договором оренди на майно (стомат. кабінет) якщо помер Орендарь ? Дякую.
10. Доброго дня. Чи має право КНП "ЦПМСД" надавати медичні послуги на платній основі, шляхом включення до переліку платних послуг, а саме: здійснення внутрішньовенні та внутрішньомязові ін'єкції? Згідно вимог чинного законодавства сімейні лікарі, у разі необхідності паціянта у спеціалізованій медичній допомозі повинні надати електронне направлення до відповідного закладу охорони здоров'я. Про право надання послуг здійснення внутрішньовенні та внутрішньомязові ін'єкції первинкою на законодавчому рівні не закріплено. Заздалегідь дякую
9. Доброго дня! В нас звільняється лікар сумісник 31.03, а з 01.04 він буде прийнятий за основним місцем роботи. В лікаря є декларації з пацієнтами, які в день звільнення будуть розірвані, що понесе за собою фінансові втрати для підприємства. Чи можлива в даний час якась процедура, можливо переведення....щоб уникнути розірвання декларацій з пацієнтами???? Заздалегідь дякую за відповідь
8. Вітаю!Підкажіть,будь ласка, які обов’язкові документи на підпис пацієнта і журнали мають бути в кабінету УЗД ( ФОП), добровільна згода, я так розумію, не потрібна , а ось згода на діагностику і лікування форма 003/6о ?
7. Добрий день! Надайте будь ласка консультацію, чи потрібно для пакету НСЗУ №24 Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям ліцензія на наркотичні засоби, чи можливо підійде договір підряду на надання послуг, а саме забезпечення пацієнтів наркотичними засобами
6. Фахівець з немедичною освітою отримав диплом магістра,до цього працював в закладі з дипломом бакалавра...Чи вносяться записи в трудову книжку,що працівника переведено на посаду фахівця??
5. Доброго дня.Працівник за основним місцем роботи направленний на курси спеціалізації,але працівник ще працює сумісником в іншій організації на іншій посаді..Чи зберігається заробітня плата даному працівнику в різних організаціях??Чи може даний працівник проходити курси без відриву від роботи??Дякую
4. Доброго дня. Потрібний договір про співпрацю з соціальним робітником для лікарні, з метою його роботи в скалі мультидисциплінарної реабілітаційної команди
3. Добрий день. Де можна знайти в вашому видавництві СОП "Етикет кашлю". Або якщо його немає чи є можливість створити його?
2. Добрий день. Чи можна отримати консультацію у ваших спеціалістів щодо питання: «де почитати, які медичні послуги можна робити, якщо маєш ліцензію на ту чи іншу спеціальність. До прикладу, наявна ліцензія за спеціальністю «хірургія» у ФОПа, чи можна проводити хірургічні втручання? Бо МОЗ пише, що ні, а ліцензію ФОПу видає. І в ліцензійних умовах у п.14 вказано, що лише хірургічні втручання, які вимагають стаціонару, можна проводити у закладах охорони здоров'я.
Відповідь редакції:Добрий день!
Передали ваше запитання в роботу експерту. Читайте відповідь в одному з наступних номерів «Управління закладом охорони здоров’я»
1. Добрий день. У 2025 році голови та члени ЛКК не повинні подавати декларацію про доходи? Дякую
Відповідь редакції:Добрий день!
Ні, не повинні. Голови та члени лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) не належать до суб’єктів декларування та не повинні подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація).
Дійсно, обов’язок щодо декларування голів та членів ЛКК був передбачений у період із 12 жовтня 2023 до 3 травня 2024 року. Проте 4 травня 2024 року набули чинності зміни до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 та частини п’ятої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700 (далі — Закон № 1700). Законодавці вилучили зазначену категорію осіб із числа суб’єктів декларування. Підстава — Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21.03.2024 № 3621-IX. Відтоді голови та члени ЛКК звільнені від обов’язку декларування. Тож надалі подавати декларації не потрібно.
Окрім того, пункт 2-16 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 1700 передбачає, що голови та члени ЛКК звільняються від відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларацій. Звісно, за умови, що такі особи не перебувають на інших посадах, які зобов’язують подавати декларації. Тобто голови та члени ЛКК могли не подати чи несвоєчасно подати декларації у період, коли такий обов’язок на них поширювався (12.10.2023—03.05.2024), зокрема, декларацію при звільненні після 12 жовтня 2023 року та щорічну декларацію за 2023 рік. Але маємо пряму вказівку закону, згідно з якою навіть у таких випадках їх не можна притягнути до відповідальності.
Підсумуємо: якщо особа перестала бути суб’єктом декларування у зв’язку зі змінами, внесеними до Закону № 1700, чи, наприклад, у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права, подавати декларації не потрібно. Адже в таких випадках особа втрачає статус декларанта і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на неї.