Що нового

у сфері охорони здоров’я

26 квітня

ВООЗ передала Україні набори допоміжних засобів із реабілітації для кабінетів асистивних технологій

ВООЗ передала Україні набори допоміжних засобів із реабілітації для кабінетів асистивних технологій

Бюро ВООЗ в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF) й генерального директорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO) надало Україні набори допоміжних засобів реабілітації. Ними укомплектували кабінети асистивних технологій 40 багатопрофільних надкластерних та кластерних закладів охорони здоров’я у східних і центральних регіонах країни.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко наголосив:

«Кількість людей, які отримують травми та потребують відповідного лікування і реабілітації, збільшується щодня. Наше завдання — створити умови для максимального відновлення людини. Для цього продовжуємо працювати над формуванням в Україні сучасної пацієнтоцентричної системи реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках та доказових підходах. Серед іншого, у реабілітаційних відділеннях кластерних та надкластерних лікарень мають функціонувати кабінети асистивних технологій, щоб пацієнт міг безоплатно користуватися допоміжними засобами реабілітації серійного виробництва. Завдяки підтримці ВООЗ 40 лікарень отримають набори допоміжних засобів з реабілітації для комплектації кабінетів асистивних технологій у своїх реабілітаційних відділеннях».

МОЗ повідомило, що нині пацієнти, які проходять реабілітацію, можуть безоплатно отримати необхідні допоміжні засоби реабілітації (ДЗР) безпосередньо в медзакладі. Йдеться про палиці для ходіння, ходуни, крісла колісні для транспортування пацієнта, ортези тощо.

Раніше МОЗ оновило порядок надання реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини.

За матеріалами МОЗ

26 квітня

В Україні розпочали створювати другий ешелон лікарень для поранених бійців — МОЗ

В Україні розпочали створення другого ешелону лікарень, що прийматимуть поранених бійців

МОЗ розповіло про початок реалізації проєкту зі створення другого ешелону лікарень, що прийматимуть поранених бійців. Першою почнуть реконструкцію Криворізької міської клінічної лікарні № 2.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначив:

«Завдяки оновленню Криворізької лікарні нам вдасться збільшити її потужності, а отже – приймати більше поранених військових, тим самим розвантаживши лікарні першого ешелону. Це важливий крок, який ми хочемо реалізувати якнайшвидше. Проєкт реконструкції вже розроблений, вона розпочнеться з операційного блоку».

У медзакладі планують:

  • реконструювати внутрішні приміщення із заміною інженерного та медичного обладнання і меблів;
  • утеплити фасади будівлі;
  • реконструювати внутрішні інженерні мережі;
  • провести благоустрій території.

Після завершення реконструкції потужність відділень, які розміщуються в блоках Криворізької міської клінічної лікарні № 2, складатиме:

  • відділення – 587 ліжок;
  • поліклініка – 300 відвідувачів;
  • операційний блок – 14 операційних;
  • консультативно-діагностичний центр – 190 пацієнтів на добу;
  • відділення фізичної та реабілітаційної медицини – 60 пацієнтів на добу;
  • відділення ультразвукової діагностики – 130 пацієнтів на добу;
  • блок амбулаторного гемодіалізу – 43 пацієнти на добу.

Раніше Уряд виділив 198,8 млн грн для закупівлі медичних виробів.

За матеріалами МОЗ

26 квітня

Професійний календар: користуйтеся новим сервісом для менеджера в галузі охорони здоров’я

Професійний календар: про сервіс

Відтепер найцікавіші події для керівника закладу охорони здоровʼя знайдете в окремому сервісі — «Професійний календар». Він розміщений у верхньому меню електронного журналу «Управління закладом охорони здоров'я».

Події у календарі позначені блакитними кружечками. Для того щоб переглянути подію, натисніть на дату.

Професійний календар: користуйтеся новим сервісом для менеджера в галузі охорони здоров’я

За допомогою календаря завжди знатимете кількість на місяць:

  • календарних днів;
  • вихідних днів;
  • днів, у які роботу не провадять;
  • робочих днів.

Унизу календаря наведена таблиця розрахунку норм тривалості робочого часу на обраний місяць.

Для того щоб перейти до наступного або попереднього місяця, натисніть на стрілочку праворуч або ліворуч відповідно.

25 квітня

Як пацієнту самостійно перевірити статус лікарняного: роз’яснення МОЗ

Як пацієнту самостійно перевірити статус лікарняного: роз’яснення МОЗ

Пацієнти часто не розрізняють поняття «медичний висновок про тимчасову непрацездатність» (далі — МВТН) та «електронний лікарняний». Як наслідок, не знають межі компетенції лікаря та роботодавця, які стосуються формування документів про тимчасову втрату працездатності. Тож МОЗ нагадало, що пацієнт має можливість самостійно перевірити інформацію про свій лікарняний через електронні ресурси.

Цифрові навички у роботі медпрацівника — навчальна програма

Нагадайте пацієнтам:

МВТН — це електронний документ, що формується в електронній системі охорони здоровʼя та засвідчує тимчасову втрату працездатності пацієнта. Він є підставою для створення е-лікарняного.

МВТН формує лікар, який надає медичну допомогу, створює відповідні електронні медичні записи та проводить лікарську експертизу щодо тимчасової втрати працездатності. Це може зробити як сімейний, так і лікуючий лікар.

Увага! Перевірити МВТН пацієнт може самостійно на порталі «Дія». У результаті перевірки пацієнт миттєво отримає дані про тип медичного висновку, дату його створення, номер документа, заклад охорони здоров’я, що видав висновок, а також строк дії МВТН (період непрацездатності).

Е-лікарняний — це документ, сформований програмними засобами електронного реєстру листків непрацездатності на підставі МВТН, створеного лікарем у ЗОЗ.

Увага! Перевірити статус е-лікарняного пацієнт може в електронному реєстрі листків непрацездатності ПФУ. Для цього потрібно:

    • зайти на сторінку порталу ПФУ;
    • увійти в особистий кабінет страхувальника чи застрахованої особи;
    • перейти в розділ «Мої листки непрацездатності»;
    • перевірити, чи відображається інформація про поточний листок непрацездатності.

Якщо інформація відобразилася, то е-лікарняний створений успішно та буде доступний для роботодавця. Якщо листок непрацездатності недоступний, порадьте пацієнту перевірити правильність поданих роботодавцем відомостей у реєстрі застрахованих осіб. Після виправлення неточностей пацієнт має звернутися до лікаря щодо повторного відправлення МВТН до електронного реєстру листків непрацездатності.

Раніше МОЗ нагадало, що пацієнтам із симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ можна відкривати лікарняний строком до п'яти днів дистанційно.

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

25 квітня

40 медзакладів уже уклали договір з НСЗУ про надання послуг із зубопротезування учасників бойових дій

зубопротезування військових

Станом на 23.04.2024 вже 40 медичних закладів уклали договір із НСЗУ про медичне обслуговування із зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Про це розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак.

Успішний стоматологічний заклад: від ліцензування до санепідрежиму

Наталія Гусак зауважила:

«Нова урядова програма дозволяє отримати послуги зубопротезування безоплатно учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовцям. Гранична вартість послуги складає 14984 гривні і включає за потреби та за направленням стоматолога декілька послуг зі встановлення зубних протезів. Зараз уже 40 закладів, переважно стоматологічних поліклініки, мають договір із НСЗУ про медичне обслуговування із зубопротезування, до яких можуть звернутися наші герої та отримати цю послугу безоплатно за направленням стоматолога.

Послуга зубопротезування вже активно надається з 1 квітня 2024 року. Базовий тариф складає 2765 гривень. Пацієнт має право набрати необхідну кількість протезів (акрилових чи нейлонових, знімних чи ні) на загальну суму послуг, яка не повинна перевищувати 14984 гривні».

Порядок реалізації пілотного проєкту із зубопротезування учасників бойових дій КМУ затвердив постановою від 27.02.2024 № 212. Проєкт адмініструє НСЗУ додатково до Програми медичних гарантій. На його реалізацію в держбюджеті на 2024 рік передбачено 750 млн грн.

Раніше НСЗУ опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування із зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Подати пропозицію можна до 18:00 21 жовтня 2024 року.

За матеріалами НСЗУ

25 квітня

Ознайомтеся з календарем медичної сестри на травень

24 квітня

Усесвітній тиждень імунізації: МОЗ нагадало про важливість вакцинації

Всесвітній тиждень імунізації: МОЗ нагадало про важливість вакцинації

24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Його щороку проводять в останній тиждень квітня, щоб нагадати про важливість щеплень для захисту людей від небезпечних інфекційних хвороб. Тож нагадайте пацієнтам про важливість вакцинації.

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

МОЗ нагадало, що важливо дотримувати Національного календаря профілактичних щеплень. До нього в Україні входить імунізація від туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекції. Ці хвороби не мають специфічного лікування, проте їх можна попередити шляхом вакцинації.

МОЗ радить перевірити вакцинальний статус дитини і свій власний, подбати про себе і своїх дітей та захиститися від інфекційних хвороб. Пацієнти мають знати, що всі щеплення, що внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, в Україні безплатні.

Раніше МОЗ повідомило, що всі центри антирабічної допомоги в Україні забезпечені вакциною від сказу.

За матеріалами МОЗ

24 квітня

Уряд ухвалив нову постанову про Раду громадського контролю при НСЗУ

Уряд ухвалив нову постанову про Раду громадського контролю при НСЗУ

23.04.2024 КМУ ухвалив постанову «Деякі питання Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я» (далі — Постанова). Раніше чинною була постанова від 28.03.2018 № 271.

Юридичний супровід роботи медзакладу: прораховуємо ризики

МОЗ нагадало: рада громадського контролю (далі — РГК) — це колегіальний консультативно-дорадчий орган, створений для забезпечення прозорості та контролю за діяльністю НСЗУ у сфері реалізації Програми медичних гарантій. Громадська рада має забезпечувати контроль за діяльністю НСЗУ та представляти інтереси пацієнтів.

Пропозиції змін до проєкту Постанови напрацьовала НСЗУ спільно із проєктом USAID Health Reform Support (HRS). Головна мета змін — удосконалити механізм проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування та подальшого функціонування РГК. Проєкт Постанови пройшов антикорупційну експертизу НАЗК та погодження з центральними органами виконавчої влади.

Постанова затвердила у нових редакціях Порядок проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Національній службі здоров’я та Положення про Раду громадського контролю при Національній службі здоров’я.

Постанова внесла зміни: 

  • збільшила строк повноважень членів РГК з двох до трьох років;
  • запровадила особисте членство в РГК замість переобрання усієї РГК кожні два роки;
  • увела планову ротацію членів РГК за допомогою механізму жеребкування, щорічне оновлення 1/3 частини від загальної кількості членів РГК;
  • запровадила прозорий механізм залучення осіб до складу комісії з обрання членів РГК, зокрема з можливістю залучення зовнішніх експертів;
  • встановила чіткі етапи конкурсу з формування РГК;
  • визначила прозорий відбір кандидатів у члени РГК;
  • встановила єдині вимоги до кандидатів у члени РГК, зокрема кандидат:
    • не повинен належати до кола осіб, визначених частиною третьою статті 7 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
    • має мати вищу освіту не нижче бакалаврського рівня (перевага надається кандидатам із спеціальностями галузей знань «Охорона здоров’я», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Соціальні та поведінкові науки» (спеціальність «Економіка»));
    • повинен мати досвід роботи не менш як 3 роки за однією або кількома спеціальностями із зазначених вище галузей;
  • визначила основні завдання та функції РГК при НСЗУ, права членів РГК;
  • установила чіткий порядок роботи РГК.

НСЗУ вродовж одного місяця з дати ухвалення Постанови маж розпочати процедуру проведення відкритого та прозорого конкурсу з формування нового складу РГК.

Раніше Уряд змінив порядок реалізації Програми медичних гарантій — 2024.

За матеріалами КМУ та МОЗ

24 квітня

Реєструйтеся на безплатний вебінар «Як надавати платні медичні послуги: інструкція для керівника ЗОЗ»

Експертус Охорона здоров'я запрошує взяти участь в безплатному вебінарі «Як надавати платні медичні послуги: інструкція для керівника ЗОЗ». Захід відбудеться 14.05.2024 об 11:00.

Лектор вебінару — Алла Худякова, шеф-редактор Експертус Охорона здоров'я, експерт з економічних питань.

Програма вебінару: 

  1. Розробляємо необхідні локальні документи
  2. Розмежовуємо платні та безплатні послуги
  3. Розраховуємо вартість і затверджуємо тарифи
  4. Упорядковуємо роботу персоналу, що надає платні послуги
  5. Враховуємо зауваження перевіряльників, щоб уникнути порушень
  6. Готуємось до законодавчих змін

Зареєстуватися на вебінар ►►►

23 квітня

НСЗУ розповіла, скільки коштів виплатила медзакладам із початку весни

НСЗУ розповіла, скільки коштів виплатила медзакладам із початку весни

НСЗУ виплатила понад 14,8 млрд грн центрам екстреної медичної допомоги та закладам первинної і спеціалізованої медичної допомоги за березень і квітень 2024 року.

Як НСЗУ оплачуватиме послуги ПМД у 2024 році: чотири нові правила

Первинна медична допомога

За березень НСЗУ виплатила закладам первинки 1 980 277 056 грн, за квітень — 1 930 724 444 грн. Загалом оплати отримали 2409 надавачів. Найбільше коштів за квітень отримали заклади:

  • Дніпропетровської області — 173 679 548 грн;
  • м. Київ — 162 970 656 грн;
  • Львівської — 146 328 733 грн;
  • Харківської — 128 360 048 грн;
  • Одеської — 121 559 083 грн.

Спеціалізована медична допомога

За пакети спеціалізованої медичної допомоги НСЗУ виплатила за березень — 5 924 590 275 грн, за квітень — 3 277 044 448 грн. Оплати отримали 1426 надавачів. Найбільші оплати за квітень серед них отримали заклади:

  • Дніпропетровської області — 325 060 923 грн;
  • м. Київ — 291 567 362 грн;
  • Львівської — 289 141 942 грн;
  • Харківської — 159 129 437 грн;
  • Одеської — 187 000 450 грн. 
Юлія Миколаєць адвокат, партнер Юридичної фірми STATUS, член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики України НААУ
Що змінилося в роботі небезпечними медичними відходами, які заклади охорони здоров’я зобов’язані мати ліцензію з управління небезпечними відходами та як її отримати?

Екстрена медична допомога

За останні два місяці НСЗУ також виплатила по 874 890 278 грн 25 надавачам екстреної медичної допомоги. Найбільші оплати отримали обласні центри:

  • Дніпропетровської області — 82 145 818 грн;
  • м. Київ — 71 711 208 грн;
  • Львівської — 65 227 204 грн;
  • Одеської — 60 734 410 грн;
  • Харківської — 56 025 251 грн.

Усі дані про оплати — публічні й розміщені на сайті НСЗУ у вигляді дашбордів щодо оплати надавачам медичної допомоги за програмою медгарантій та договорами про реімбурсацію.

Раніше МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт порядку надання послуг з амбулаторного лікування туберкульозу на первинці.

За матеріалами НСЗУ та Експертус Медзаклад

23 квітня

ЦКПХ оновлюють плани реагування на потенційні випадки холери в регіонах

ЦКПХ оновлюють плани реагування на потенційні випадки холери в регіонах

У межах підготовки до сезону посиленого спостереження за холерою центри контролю та профілактики хвороб (далі — ЦКХП) у кожній області актуалізовують регіональні плани реагування на ймовірні випадки або спалах холери. Про це йшлося на підготовчій нараді за участі заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна з керівниками обласних ЦКПХ і фахівцями ЦГЗ.

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

За словами заступника міністра, з огляду на збільшення кількості випадків холери у світі, МОЗ посилює національну систему епіднагляду та реагування. Епідеміологічний нагляд за холерою в Україні впродовж року — безперервний, додатково до нього в період із 1 червня до 1 жовтня міністерство впроваджує посилений сезон спостереження. Тож до 01.06.2024 ЦКХП мають актуалізувати регіональні плани реагування, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ і ВООЗ.

Зокрема, фахівці ЦКПХ мають:

  • переглянути чинні «маршрути пацієнта» та алгоритми дій медиків у разі випадків холери чи потенційних спалахів;
  • актуалізувати дані щодо «незнижувального запасу» лікарських засобів: антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів на рівні областей у медзакладах для госпіталізації хворих;
  • забезпечити і підготувати лабораторну мережу області.

За чинними рекомендаціями кожен випадок гострої кишкової інфекції з тяжким перебігом підлягає окремому лабораторному дослідженню. Для цього ЦКХП оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням і реагентами.

Окрім обстеження хворих із підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. Така комплексна система дає змогу своєчасно виявити випадки підозри на холеру та забезпечити контроль за епідситуацією на рівні країни, а в разі загрози — «активувати» систему реагування та локалізувати спалах. 

На рівні кожної області ЦКХП протягом року проводять заходи щодо недопущення виникнення та розповсюдження холери. Зокрема, реалізують комплексні та оперативні плани реагування та діагностики, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. 

Раніше КМУ затвердив порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту.

За матеріалом Експертус Медзаклад

23 квітня

Запрошуємо на Національний медсестринський форум — 2024: 10 балів БПР

Захід відбудеться 7 травня 2024 року у Києві. У межах форуму беріть участь у:

  • семінарі на тему «Зразкова медсестра: як ефективно організувати управлінську роботу» (за участь у семінарі вам має бути нараховано 10 балів БПР за умови успішного тестування в день семінару);
  • розгіраші подарунків до Міжнародного дня медичної сестри;
  • святковій фотосесії.

Варіанти участі у Національному медсестринському форумі — 2024

Можливі два варіанти участі у форумі: в режимі офлайн та онлайн.

Запрошуємо на Національний медсестринський форум — 2024: 10 балів БПР

Взяти участь в режимі офлайн Взяти участь в режимі онлайн

Програма семінару «Зразкова медсестра: як ефективно організувати управлінську роботу»

I. Тайм-менеджмент у роботі головної медичної сестри

  1. Основні аспекти роботи головної медичної сестри
  2. Планування робочого часу
  3. Узгодження роботи медичної сестри-управлінця з іншими структурними підрозділами
  4. Психоемоційне вигорання: як зарядити внутрішні «батарейки»
  5. Як працювати, щоб залишався час для себе

II. Облік та інвентаризація наркотичних лікарських засобів

III. Роль медичної сестри в інфекційному контролі 

  1. Профілактика інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги
  2. Комплексна система гігієни рук
  3. Знезараження медичних виробів
  4. Поводження з медичними відходами
  5. Прибирання поверхонь

IV. БПР медичних сестер

  1. Правове регулювання БПР медичних сестер
  2. Види безперервного професійного розвитку
  3. Умови та особливості проходження безперервного професійного розвитку

Лектори Національного медсестринського форуму — 2024

Запрошуємо на Національний медсестринський форум — 2024: 10 балів БПР

Забронювати місце ►►►

Встигніть зареєструватися, адже
кількість місць обмежена!
Докладна інформація за телефоном
0 800 21 20 21

(дзвінки по Україні безплатні)

23 квітня

Встигніть подати пропозицію про укладення договорів з НСЗУ за 11 пакетами

НСЗУ

НСЗУ опублікувала оголошення про прийом пропозицій про укладення договорів ще за 11 пакетами на 2024 рік. Щоб подати пропозицію за конкретним напрямом, заходьте в розділ «Оголошення 2024» на сайті НСЗУ і шукайте потрібне.

На те, щоб подати пропозиції, залишилося усього два дні. Тож устигніть подати пропозицію до 18:00 24.04.2024

Як НСЗУ оплачуватиме послуги ПМД у 2024 році: чотири нові правила

Нові пропозиції та повторні пропозиції з усунутими недоліками, подані після закінчення цього строку, НСЗУ не розглядатиме. Подати пропозиції про укладення договорів можна за такими пакетами Програми медичних гарантій — 2024:

Якщо виникають питання під час заповнення заяви та/або подання пропозиції, звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію НСЗУ 16-77, а також за телефонами міжрегіональних департаментів Національної служби здоров'я.

Нагадуємо, що з 1 травня НСЗУ змінює правила оплати послуг за пакетом лікування туберкульозу.

За матеріалами НСЗУ

22 квітня

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт порядку надання послуг з амбулаторного лікування туберкульозу на первинці

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

16 квітня МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку надання послуг з амбулаторного лікування людей, які хворіють на туберкульоз, у закладах первинної медичної допомоги» (далі — Порядок).

Згідно з проєктом, дія Порядку поширюється на надавачів первинної медичної допомоги (ПМД) та спеціалізованої медичної допомоги незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, що надають послуги з амбулаторного лікування людей, які хворіють на туберкульоз, і уклали договір з НСЗУ в рамках програми медгарантій. Але зі змісту Порядку можна зробити висновок, що навряд чи він стосуватиметься ФОП, які співпрацюють із НСЗУ. 

Заплановано, що регіональний фтизіопульмонологічний центр передаватиме ведення пацієнта з тубекульозом у той заклад ПМД, у якому цей пацієнт задекларований. Надавач ПМД має забезпечити послуги у відповідності до пунктів 2, 3 додатка 1 до Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 19.03.2018 № 504. Тобто, скоріше за все, окремого пакета із супроводу туберкульозу на рівні ПМД в майбутньому не буде. Натомість ведення пацієнтів із туберкульозом стане частиною обов’язків надавачів ПМД в межах діагностики та лікування найбільш поширених інфекційних та неінфекційних хвороб.

Для дотримання Порядку повинна працювати мультидисциплінарна команда (МДК) у складі лікарів-фтизіатрів/пульмонологів, лікарів ПМД і медичних сестер/братів. До розширеної МДК можна залучати лікарів інших спеціальностей, а також соціальних працівників, психологів, представників інститутів громадянського суспільства, членів сім’ї чи громади за їх згодою.

До того ж серед обов’язків закладу ПМД згідно з проєктом — не лише медичні, а й психосоціальні послуги, надання яких регламетоване окремим наказом (наказ МОЗ «Про затвердження Порядку надання послуг медико-психосоціального супроводу пацієнтів з чутливим та мультирезистентним туберкульозом» від 13.04.2023 № 692). Наприклад:

  • формування досвіду пацієнтів в користуванні медико-психосоціальними послугами;
  • залучення та активізації людей через соціальні взаємодії та спільне прийняття рішень;
  • втручання щодо сприяння прихильності до лікування, що охоплюють: освітню підтримку з питань ТБ (навчання і консультування пацієнтів); матеріальну підтримку (харчування, гігієнічні набори; фінансові стимули, відшкодування транспортних витрат); психологічну підтримку; нагляд (домашні відвідування, комунікації — СМС, телефонні і відео дзвінки, тощо); навчання персоналу.

Громадське обговорення триває до 16.05.2024. Тож ще маєте час надіслати свої пропозиції та зауваження у письмовому або електронному вигляді на адресу МОЗ:

Нагадаємо, що з 1 травня НСЗУ змінює правила оплати послуг за пакетом лікування туберкульозу.

За матеріалом Експертус Медзаклад

22 квітня

Встигніть подати пропозицію: НСЗУ розпочала контрактування за пакетами, договори за якими укладалися на три місяці

НСЗУ розпочала контрактування за пакетами, договори за якими укладалися на три місяці

НСЗУ розпочала прийом пропозицій про контрактування за пакетами, договори за якими укладалися на три місяці, до 31.03.2024.

Сім принципів ефективного менеджменту для керівника ЗОЗ

Ідеться про пакети:

  • Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах
  • Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям
  • Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям
  • Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах
  • Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії

Пропозиції можна подавати до 18:00 24.04.2024. НСЗУ розглядатиме пропозиції про укладення договору до 30.04.2024 включно. Якщо ЗОЗ підпише договір з НСЗУ, він буде чинним з 01.04.2024 до 31.12.2024. Тож надавачі отримають оплати за квітень у повному обсязі, наголосила НСЗУ.

Раніше НСЗУ опублікувала 11 нових оголошень про укладення договорів за Програмою медичних гарантій — 2024.

За матеріалами НСЗУ 

19 квітня

Уряд змінив порядок реалізації Програми медичних гарантій — 2024

Уряд змінив порядок реалізації Програми медичних гарантій — 2024

КМУ ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році» від 13.04.2024 № 428 (далі — Постанова № 428). 

Як НСЗУ оплачуватиме послуги ПМД у 2024 році: чотири нові правила

Постанова № 428 змінює умови:

  • контрактування закладів на пакети, за якими договори укладалися на три місяці;
  • контрактування за пакетом ПМГ-2024 «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»;
  • оплати послуг в межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»;
  • контрактування за пакетом «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії»;
  • реабілітаційної спроможності закладу та оплати реабілітації;
  • оплати за мобільну паліативну медичну допомога дорослим і дітям.

Детальніше про зміни читайте на сайті НСЗУ.

Раніше Уряд повідомив, що університетські лікарні отримають фінансування в межах Програми медичних гарантій.

За матеріалами НСЗУ

18 квітня

МОЗ оновило порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій

МОЗ оновило порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій

МОЗ наказом «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09 вересня 2013 року № 787» від 06.03.2024 № 383 у редакції наказу МОЗ від 29.03.2024 № 540 оновило порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій (далі — ДРТ). Зміни ще не набрали чинності.

Як НСЗУ оплачуватиме послуги ПМД у 2024 році: чотири нові правила

Рекомендований перелік оснащення та обладнання кабінету лікаря в ЗОЗ, що проводить ДРТ, тепер включає крісло гінекологічне для осіб з інвалідністю.

Пацієнтів направлятимуть для лікування до ЗОЗ за результатами обстеження та висновку мультидисциплінарного консиліуму з рекомендаціями про можливість застосування лікувальних програм ДРТ. До складу мультидисциплінарного консиліуму входитимуть:

Окрім того, за необхідності до консиліуму можна залучати інших спеціалістів.

Також МОЗ затвердило форму «Висновок № ___ мультидисциплінарного консиліуму про можливість застосування лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій» і протипоказання для застосування лікувальних програм ДРТ для проведення лікування жіночої безплідності (захворювання, у разі яких виношування вагітності протипоказане).

За матеріалом Експертус Медзаклад

18 квітня

Уряд затвердив порядок використання коштів на алотрансплантати шкіри

Уряд затвердив порядок використання коштів на алотрансплантати шкіри

КМУ ухвалив постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення закладів охорони здоров’я алотрансплантатами шкіри» від 02.04.2024 № 37.

Як КНП списати прострочені лікарські засоби

Відтепер держава спрямовуватиме бюджетні кошти на закупівлю алотрансплантатів шкіри для ЗОЗ, які використовують їх для надання медичної допомоги за Програмою медичних гарантій, або за рахунок коштів інших програм державного бюджету.

ЗОЗ мають скласти заявки на закупівлю алотрансплантатів шкіри виходячи з фактичної потреби і подати їх до ДП «Медичні закупівлі України» протягом 10 робочих днів з моменту інформування про необхідність подання заявки.

ДП «Медичні закупівлі України» має проаналізувати заявки щодо обґрунтованості потреби, інформацію про їх залишки, очікувані поставки та використання і подати МОЗ проєкт показників потреби в алотрансплантатах шкіри. МОЗ затверджуватиме зведені показники потреби в алотрансплантатах шкіри з урахуванням наданої інформації.

Далі ДП «Медичні закупівлі України» розподілятиме алотрансплантати шкіри відповідно до розрахунків, виходячи з потреби, зазначеної в заявках, а також з урахуванням відомостей про їх середньомісячне споживання і залишок на складах у ЗОЗ.

Раніше МОЗ оновило порядок надання реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Держава спрямовуватиме бюджетні кошти на закупівлю алотрансплантатів шкіри для ЗОЗ, які використовують їх для надання медичної допомоги за програмою медгарантій або за рахунок коштів інших програм державного бюджету.

ЗОЗ складають заявки на закупівлю алотрансплантатів шкіри виходячи з фактичної потреби і подають їх до ДП «Медичні закупівлі України» протягом 10 робочих днів з моменту інформування про необхідність подання заявки.

ДП «Медичні закупівлі України» аналізує заявки щодо обґрунтованості потреби, інформацію про їх залишки, очікувані поставки та використання і подає МОЗ проєкт показників потреби в алотрансплантатах шкіри. МОЗ затверджує зведені показники потреби в алотрансплантатах шкіри з урахуванням наданої інформації.

Далі ДП «Медичні закупівлі України» розподіляє алотрансплантати шкіри відповідно до розрахунків, виходячи з потреби, зазначеної в заявках, а також з урахуванням відомостей про їх середньомісячне споживання і залишок на складах у ЗОЗ

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення закладів охорони здоров’я алотрансплантатами шкіри» від 02.04.2024 № 373

13.04.2024

Держава закуповуватиме централізовано більше ліків і медвиробів

КМУ розширив перелік лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються на виконання відповідних угод (договорів), укладених особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я.

Зокрема, до оновленого переліку увійшли ліки і медвироби для пацієнтів із травмами внаслідок бойових дій, слухові апарати й імуноглобулін людський для дітей із хворобою Кавасакі

18 квітня

Реєструйтеся на безплатний вебінар «Як медпрацівнику захиститися від звинувачень пацієнта»

Експертус Охорона здоров'я запрошує взяти участь в безплатному вебінарі «Як медпрацівнику захиститися від звинувачень пацієнта». Захід відбудеться 22.05.2024 об 11:00.

Лектор вебінару — Юлія Миколаєць, партнер Юридичної фірми STATUS, член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики України НААУ.

Також ознайомтеся з програмою підвищення кваліфікації «Правова освіта медпрацівників: як захиститися від конфліктів, штрафів та суду» від Вищої школи БПР. Завдяки їй знатимете, у яких випадках закон на вашому боці, і будете почуватися впевнено під час огляду пацієнтів, спілкування з керівником, перевірок державних органів та в будь-якій іншій робочій ситуації.

Зареєструватися на вебінар ►►►

17 квітня

Університетські лікарні отримають фінансування в межах Програми медичних гарантій — Уряд

Університетські лікарні отримають фінансування в межах Програми медичних гарантій — Уряд

КМУ ухвалив постанову від 13.04.2024 № 408, яка дозволяє університетським лікарням Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика отримувати фінансування за надання медичних послуг за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Додаткове фінансування ЗОЗ: де віднайти кошти

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко зазначив:

«Створення потужних університетських лікарень — один з ключових кроків до покращення якості як медичної освіти в Україні, так і медичної допомоги загалом. Це про створення сучасної якісної медицини в нашій країні. Прийняте Урядом рішення дозволяє першим двом університетським лікарням працювати за Програмою медичних гарантій, а отже сформувати стійку фінансову базу для забезпечення якісної меддопомоги та підготовки висококваліфікованих медичних фахівців».

Університетська лікарня має забезпечувати інтеграцію медичної практики, освіти й науки під час підготовки майбутніх медичних фахівців, їх доступ до практичної медицини для опанування максимального обсягу клінічних навичок та вмінь. 

Раніше Уряд ухвалив постанову, якою продовжив фінансування безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я у 2024 році.

За матеріалами КМУ

17 квітня

НСЗУ планує укладати договори з медзакладами строком до трьох років

НСЗУ

Голова НСЗУ Наталія Гусак на Конгресі місцевих та регіональних влад зазначила:

«Заклади первинної і вторинної медичної допомоги зможуть укладати договори строком до трьох років».

Як НСЗУ оплачуватиме послуги ПМД у 2024 році: чотири нові правила

Коли саме це буде, Наталія Гусак не уточнила, проте зауважила, що НСЗУ вже підготувала необхідні зміни до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII.

Вимоги до пакетів Програми медичних гарантій будуть оприлюднені у травні.

Нагадаємо, з 1 квітня НСЗУ змінила умови оплати медичних послуг.

За матеріалами соцмереж
Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я
та Експертус Медзаклад

17 квітня

МОЗ унесло зміни до порядку констатації смерті мозку людини

МОЗ унесло зміни до порядку констатації смерті мозку людини

12.04.2024 набрав чинності наказ МОЗ «Про внесення змін до Порядку констатації та діагностичні критерії смерті мозку людини та до Положення про консиліум лікарів» від 12.03.2024 № 413. 

Як підтвердити доступність приміщень для маломобільних груп населення

Врахуйте, що для констатації смерті мозку дорослих пацієнтів до складу консиліуму можна залучати лікаря-анестезіолога та лікаря-невропатолога (лікаря-нейрохірурга), що мають досвід практичної роботи за спеціальністю не менше ніж три роки.

Для констатації смерті мозку дітей до складу консиліуму входять лікар-анестезіолог дитячий, лікар-невролог дитячий або лікар-нейрохірург дитячий, що мають досвід практичної роботи не менше ніж три роки за відповідною спеціальністю.

Для констатації смерті мозку новонароджених до складу консиліуму лікарів входять лікар-анестезіолог дитячий або лікар-педіатр-неонатолог та лікар-невролог дитячий або лікар-нейрохірург дитячий, що мають досвід практичної роботи не менше ніж три роки за відповідною спеціальністю.

Раніше для залучення до консиліуму усі перераховані лікарі повинні були мати досвід роботи за відповідними спеціальностями не менше ніж п’ять років.

За матеріалом Експертус Медзаклад

16 квітня

МОЗ оновило порядок надання реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини

МОЗ оновило порядок надання реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини на період дії воєнного стану

02.04.2024 набрав чинності наказ МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17 вересня 2022 року № 1695 та затвердження Змін до Порядку надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, реабілітаційної допомоги із застосуванням телереабілітації на період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях» від 15.01.2024 № 77 у редакції наказу МОЗ від 15.03.2024 № 445.

Як підтвердити доступність приміщень для маломобільних груп населення

Відтепер ЗОЗ надаватимуть медичну та/або реабілітаційну допомогу із застосуванням телемедицини за рішенням лікаря та/або фахівця з реабілітації відповідно до вимог законодавства України про реабілітацію. 

МОЗ уточнило, що дія порядку поширюється на засоби телемедицини:

  • телемедичні та телереабілітаційні платформи (системи);
  • інформаційно-комунікаційні системи;
  • сервіси телевідеоконсультування;
  • телеметричні та телерадіологічні апаратно-програмні рішення діагностики стану здоров’я людини;
  • програмно-апаратні комплекси;
  • мобільні діагностичні комплекси, які використовують під час надання медичної допомоги та реабілітації у сфері охорони здоров’я.

Водночас втратив чинність наказ МОЗ «Про організацію надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини в умовах воєнного стану» від 20.06.2022 № 1062.

Раніше КМУ ухвалив рішення, що розширить застосування телереабілітації.

За матеріалом Експертус Медзаклад

16 квітня

МОЗ затвердило новий перелік безрецептурних ліків, які заборонено рекламувати

МОЗ затвердило новий перелік безрецептурних ліків, які заборонено рекламувати

Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів

Наказ МОЗ від 18.03.2024 № 457 (даліНаказ № 457), зареєстрований у Мін’юсті 01.04.2024, затвердив Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта (далі — Перелік). Врахуйте, що МОЗ наказом від 08.04.2024 № 585 внесло зміни до наказу № 457.

Перелік містить 407 торговельних назв безрецептурних лікарських засобів, як заборонено рекламувати.

Водночас втратив чинність наказ МОЗ «Про затвердження Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта» від 18.07.2023 № 1295.

Раніше Уряд розширив перелік ліків та медвиробів, які в Україні закуповують централізовано.

За матеріалом Експертус Медзаклад

15 квітня

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року

Успішний управлінець закладу охорони здоров'я — 2024

МОЗ винесло на громадське обговорення розпорядження КМУ щодо Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року та затвердження операційного плану її реалізації у 2024—2026 роках.

МОЗ наголосило, що Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року спрямована на визначення ключових проблем здоров’я населення України та формування рішень, що дозволять створити сприятливі та стійкі умови для вирішення проблем, забезпечити розвиток системи охорони здоров’я та доступ до якісних медичних послуг.

Документ передбачає впровадження перспективних медичних технологій і рішень задля прискореного відновлення та збереження людського капіталу як ключового ресурсу повоєнного розвитку держави.

Громадське обговорення триває з 05.04.2024 впродовж 15 днів. Тож ще маєте час надіслати свої пропозиції та зауваження у письмовому або електронному вигляді на адресу МОЗ:

Уряд ухвалив Стратегію розвитку добровільного безоплатного донорства крові.

За матеріалами МОЗ

15 квітня

4 травня набере чинності закон, що звільняє голів і членів ЛКК від обов’язку подавати декларації

4 травня набере чинності закон, що звільняє голів і членів ЛКК від обов’язку подавати декларації

ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21.03.2024 № 3621-IX (далі Закон № 3621). Документ опублікований 4 квітня і набере чинності 4 травня 2024 року.

Чи надавати Нацполіції інформацію про господарську діяльність КНП

Серед іншого, Закон № 3621 вносить зміни до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон про корупцію), що звільняють голів і членів лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) від обов’язку подавати антикорупційні декларації. Умова — якщо особа не перебуває на іншій посаді, що передбачає обов’язок декларування.

Нагадаємо, що станом на 31 березня документ ще не був опублікований. Тому МОЗ рекомендувало головам і членам ЛКК подавати декларації цього року. Відповідне роз’яснення МОЗ опублікувало на своєму сайті 26 березня.

У роз’ясненні МОЗ зауважувало, що голови та члени ЛКК за чинним Законом про корупцію все ще є суб’єктами декларування. Станом на той час законодавці лише готувати законопроєкт на підпис голови ВРУ, після цього документ мав бути переданий на підпис до президента.

Закон № 3621 ще не набрав чинності. Відтак, щоб запобігти потраплянню до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, МОЗ рекомендувало головам і членам ЛКК подавати декларації.

Коли Закон № 3621 набере чинності, голови та члени ЛКК справді не подаватимуть декларації. Водночас голови та члени медико-соціальних експертних комісій, голови, заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій і надалі залишаться суб’єктами декларування.

Перегляньте витяг із Закону № 3621:

7. У Законі України «Про запобігання корупції» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056 із наступними змінами):

1) у підпункті «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 слова «лікарсько-консультативних і» виключити;

2) в абзаці третьому частини п’ятої статті 45 слова «лікарсько-консультативних комісій» виключити;

3) розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнити пунктами 2-15 і 2-16 такого змісту:

«2-15. Установити, що голови та члени лікарсько-консультативних комісій звільняються від обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом, за умови що такі особи не перебувають на інших посадах, перебування на яких зумовлює виникнення обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом.

У разі якщо голова або член лікарсько-консультативної комісії перебуває на іншій посаді, яка зумовлює належність до суб’єктів декларування, така особа подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до цього Закону.

2-16. Установити, що голови та члени лікарсько-консультативних комісій звільняються від відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом, за умови що такі особи не перебувають на інших посадах, перебування на яких зумовлює виникнення обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом».

Раніше КМУ доручив МОЗ створити і запустити єдиний портал вакантних посад у державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

За матеріалом Експертус Медзаклад

15 квітня

Устигніть зареєструватися на Чернівці-weekend для ТОПменеджерів медзакладів: 20 балів БПР

Захід відбудеться 17—20 квітня 2024 року в готелі «Allure Inn» у Чернівцях.

У межах вікенду учасники візьмуть участь у дводенному семінарі на тему «Управління медзакладом в умовах конкуренції».

Лектори Чернівці-weekend

Запрошуємо ТОПменеджерів медзакладів на Чернівці-weekend: 20 балів БПР 

Програма семінару «Управління медзакладом в умовах конкуренції»

I. Упроваджуємо конкурентоздатні реабілітаційні послуги

  1. Поняття та види реабілітації
  2. Структура реабілітаційних закладів та підрозділів, вимоги до штату та оснащення
  3. Вимоги до безпеки та доступності приміщень для маломобільних груп населення
  4. Ліцензування спеціальностей і кваліфікаційні вимоги до фахівців із реабілітації
  5. Обов’язки та склад мультидисциплінарної реабілітаційної команди
  6. Локальні документи реабілітаційного закладу та підрозділу
  7. Особливості надання реабілітаційної допомоги із застосуванням телемедицини

II. Створюємо ефективну систему комунікації, яка вирізнить ваш медзаклад серед конкурентів

  1. Види та рівні комунікації медзакладу
  2. Методи та інструменти комунікації залежно від учасників процесу
  3. Комунікаційна стратегія як один зі складників маркетингової стратегії медзакладу
  4. Календарний план комунікативних активностей
  5. Копірайтинг і редагування: корисні навички для комунікації
  6. Аналіз результативності комунікаційних заходів

III. Опановуємо юридичні аспекти в роботі керівника медзакладу 

  1. Організація роботи зі зверненнями громадян
  2. Забезпечення доступу до публічної інформації
  3. Підготовка відповідей на запити правоохоронних органів, страхових компаній, адвокатів
  4. Розподіл повноважень між заступниками
  5. Юридична відповідальність керівника
  6. Порядок утворення наглядових рад у державних та комунальних медзакладах

IV. Будуємо відносини для мотивації та утримання персоналу 

  1. Оформлення локальних документів щодо прав і обов’язків медперсоналу
  2. Сумісництво і суміщення: обмеження для працівників
  3. Організація та оплата чергувань у стаціонарі та вдома
  4. Вирішення проблемних зарплатних питань
  5. Організація трудових відносин під час воєнного стану
  6. Контроль безперервного професійного розвитку працівників

УВАГА! За участь у семінарі вам має бути нараховано 20 балів БПР (за обов'язкового тестування) згідно з Критеріями, затвердженими наказом МОЗ від 22.02.2019 № 446.

Забронювати місце ►►►

Встигніть зареєструватися, адже кількість місць обмежена. Докладна інформація за телефоном
0 800 21 20 21
(дзвінки по Україні безплатні)

12 квітня

НСЗУ пояснила, як буде закуповувати послуги у медзакладів під час їхньої реорганізації

НСЗУ надала роз'яснення щодо закупівлі послуг у медзакладів під час їхньої реорганізації

НСЗУ опублікувала роз’яснення «Щодо реорганізації закладів охорони здоров’я» від 20.02.2024 № 5348/4-15-24.

Як НСЗУ оплачуватиме послуги ПМД у 2024 році: чотири нові правила

Зокрема, НСЗУ проінстуктувала ЗОЗ, як зберегти декларації з пацієнтами в разі реорганізації закладу, що надає первинну медичну допомогу.

Також НСЗУ пояснила, як оплачуватиме послуги закладу, який утворився внаслідок реорганізації через виділ/поділ/приєднання/злиття у 2024 році.

Повний текст роз'яснення читайте за посиланням.

Раніше НСЗУ оприлюднила переліки медзакладів, де проведе моніторинг у першому півріччі 2024 року.

За матеріалом Експертус Медзаклад

11 квітня

Уряд розширив перелік ліків та медвиробів, які в Україні закуповують централізовано

Уряд вніс зміни до переліку ліків та медвиробів, які закуповують централізовано

КМУ повідомив, що розширив перелік лікарських засобів та медичних виробів, які централізовано закуповуються в Україні. 

Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів

Уряд зауважив:

«Через повномасштабну війну в Україні існує гостра потреба в оперативному забезпеченні закладів охорони здоровʼя медичними виробами для лікування від наслідків травм, зокрема бойових. Саме тому цьогоріч уперше будуть централізовано закуплені травматологічні пластини, стрижні, системи транспедикулярної фіксації тощо».

Також у 2024 році вперше централізовано закуплять коштом державного бюджету слухові апарати для потреб пацієнтів, що перебувають на обліку.

Крім того, рішення Уряду має поліпшити надання допомоги дітям в Україні, що мають рідкісне імунне захворювання — хворобу Кавасакі. У 2024 році пацієнтів із цією хворобою будуть централізовано забезпечувати імуноглобуліном людським, який є основою їхнього лікування.

Раніше МОЗ оновило переліки ліків і медвиробів, які підлягають реімбурсації.

За матеріалами КМУ

11 квітня

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенцій для облаштування укриттів у медзакладах

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенцій для облаштування укриттів у медзакладах

КМУ ухвалив постанову «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоровʼя» від 02.04.2024 № 374. Документ визначає порядок та умови використання коштів, спрямованих на облаштування укриттів у закладах  охорони здоров’я. 

Як підтвердити доступність приміщень для маломобільних груп населення

Загальний розмір субвенції — 1 млрд грн. Кошти підуть на реалізацію проєктів, повʼязаних із новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом фонду захисних споруд цивільного захисту у ЗОЗ відповідно до чинних будівельних норм.

Кошти із субвенції зможуть отримати ЗОЗ спроможної мережі та багатопрофільні лікарні у прифронтових регіонах, що не мають захисних споруд або їх захисні споруди потребують оновлення. Реалізація проєктів відбуватиметься лише за співфінансування з місцевих бюджетів. Ввести завершений обʼєкт в експлуатацію потрібно буде не пізніше ніж 31 грудня 2024 року.

До 1 травня 2024 року обласні військово-цивільні адміністрації мають зібрати інформацію про готові до реалізації проєкти укриттів у лікарнях спроможної мереж, і до 15 травня – надати її МОЗ. 

Переліки проєктів формують обласні, Київська міська державна адміністрація (військові адміністрації), що визначають їх пріоритетність за критеріями, серед яких:

  • територіальна наближеність ЗОЗ до зони активних бойових дій, тимчасово окупованих росією територій України;
  • наявність у лікарняному закладі автономних опалення, водопостачання, джерел електропостачання;
  • наявність укладеного договору з НСЗУ за пакетами медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» і «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Переліки проєктів затверджує МОЗ із урахуванням рекомендацій комісії, створеної для перевірки пропозицій від обласних, Київської міської держадміністрації (військових адміністрацій). МОЗ на основі рекомендацій подає до КМУ пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

Увага! Віктор Ляшко наголосив, що пріоритет у розподіленні коштів надаватиметься медичним закладам, розташованим ближче до територій активних бойових дій. Водночас міністр охорони здоров'я закликав обласні адміністрації продовжувати роботу в цьому напрямі, адже МОЗ розраховує, що це лише перша хвиля фінансування.

Раніше Уряд затвердив порядок надання субвенції на підтримку окремих закладів охорони здоров'я.

За матеріалами МОЗ